Baoci Xu, Earth Sciences.
Add to clipboard
Baoci Xu, Earth Sciences.
Bank of Nova Scotia announcement.
Add to clipboard
Bank of Nova Scotia announcement.
Back to school: Shelley Gibbs, Applied Health Sciences student, and Dulce Dasiva, Environmental Resource Studies (ERS) student assisted by bookstore staff.
Add to clipboard
Back to school: Shelley Gibbs, Applied Health Sciences student, and Dulce Dasiva, Environmental Resource Studies (ERS) student assisted by bookstore staff.
Baccalaureate group photo, Conrad Grebel.
Add to clipboard
Baccalaureate group photo, Conrad Grebel.
Aysa September, Psychology.
Add to clipboard
Aysa September, Psychology.
Ayli Lapkoff, Arts Alumni Gold Medal winner.
Add to clipboard
Ayli Lapkoff, Arts Alumni Gold Medal winner.
Austin Lu, Electrical and Computer Engineering.
Add to clipboard
Austin Lu, Electrical and Computer Engineering.
Audrey Wipper, Sociology.
Add to clipboard
Audrey Wipper, Sociology.
Audit Symposium, School Accountancy.
Add to clipboard
Audit Symposium, School Accountancy.
Athletics: track and tennis teams.
Add to clipboard
Athletics: track and tennis teams.
Athletics team poster.
Add to clipboard
Athletics team poster.
Athletics team photos.
Add to clipboard
Athletics team photos.
Athletics staff.
Add to clipboard
Athletics staff.
Athletics New Era Group, Bob Copeland, Judy Mccrae, Brian Dietrich And Rebecca Boyd.
Add to clipboard
Athletics New Era Group, Bob Copeland, Judy Mccrae, Brian Dietrich And Rebecca Boyd.
Athletics Hall of Fame presentations and group.
Add to clipboard
Athletics Hall of Fame presentations and group.
Athletics Hall of Fame group.
Add to clipboard
Athletics Hall of Fame group.
Athletics Hall of Fame banquet and group photos.
Add to clipboard
Athletics Hall of Fame banquet and group photos.
Athletics: Hall of Fame Award winners.
Add to clipboard
Athletics: Hall of Fame Award winners.
Athletics football - Tuffy Knights 138th career win.
Add to clipboard
Athletics football - Tuffy Knights 138th career win.
Athletics: field hockey and curling teams.
Add to clipboard
Athletics: field hockey and curling teams.
Athletics - Warriors hockey - trophy presentation by Joe Cascagnette.
Add to clipboard
Athletics - Warriors hockey - trophy presentation by Joe Cascagnette.
Athletics - Warrior and Athena team photos.
Add to clipboard
Athletics - Warrior and Athena team photos.
Athletics - clubs open house in Physical Activity Complex (PAC) gym.
Add to clipboard
Athletics - clubs open house in Physical Activity Complex (PAC) gym.
Athletics - Athena cross country team - 1996 champions.
Add to clipboard
Athletics - Athena cross country team - 1996 champions.
Athletic team photos.
Add to clipboard
Athletic team photos.
Athlete of the Week: Tom Balfe.
Add to clipboard
Athlete of the Week: Tom Balfe.
Athlete of the Week: T.J. McKenzie.
Add to clipboard
Athlete of the Week: T.J. McKenzie.
Athlete of the Week: Susan Kruis.
Add to clipboard
Athlete of the Week: Susan Kruis.
Athlete of the Week: Ian Hunt.
Add to clipboard
Athlete of the Week: Ian Hunt.
Athlete of the Week: Dave Climie.
Add to clipboard
Athlete of the Week: Dave Climie.
Athlete of the Week: Colleen Deloyer.
Add to clipboard
Athlete of the Week: Colleen Deloyer.
Athlete of the Week: Andrea Kaufman.
Add to clipboard
Athlete of the Week: Andrea Kaufman.
Athlete of the Week: Amy Jarvis.
Add to clipboard
Athlete of the Week: Amy Jarvis.
Athlete of the Week - Noelle Aplevich.
Add to clipboard
Athlete of the Week - Noelle Aplevich.
Athena basketball vs Calgary.
Add to clipboard
Athena basketball vs Calgary.
Astra Goodhue, Arts.
Add to clipboard
Astra Goodhue, Arts.
Associate Provosts and Jim Kalbleisch.
Add to clipboard
Associate Provosts and Jim Kalbleisch.
Arts Warriors and Yates Cup with Dean Brian Hendley.
Add to clipboard
Arts Warriors and Yates Cup with Dean Brian Hendley.
Arts Special Programs: Danny Newman reception.
Add to clipboard
Arts Special Programs: Danny Newman reception.
Arts Library at night, direct shot and puddle reflection.
Add to clipboard
Arts Library at night, direct shot and puddle reflection.
Arts Lecture Hall - 113.
Add to clipboard
Arts Lecture Hall - 113.
Arts Gala.
Add to clipboard
Arts Gala.
Arts farewell reception for Jim Kalbfleisch.
Add to clipboard
Arts farewell reception for Jim Kalbfleisch.
Arts faculty group by boar.
Add to clipboard
Arts faculty group by boar.
Arts Dean's List reception.
Add to clipboard
Arts Dean's List reception.
Arts Administration graduates with Honorary Doctorate Charles Bronfman.
Add to clipboard
Arts Administration graduates with Honorary Doctorate Charles Bronfman.
Arthur Baragar, Pure Math.
Add to clipboard
Arthur Baragar, Pure Math.
Art Key, Engineering Machine Shop.
Add to clipboard
Art Key, Engineering Machine Shop.
Art Giurici, Earth Sciences student.
Add to clipboard
Art Giurici, Earth Sciences student.
Art donation to School of Optometry.
Add to clipboard
Art donation to School of Optometry.
Arokia Nathan, Electrical and Computer Engineering.
Add to clipboard
Arokia Nathan, Electrical and Computer Engineering.
Arokia Nathan, Electrical and Computer Engineering.
Add to clipboard
Arokia Nathan, Electrical and Computer Engineering.
Arokia Nathan, Electrical and Computer Engineering.
Add to clipboard
Arokia Nathan, Electrical and Computer Engineering.
Arnold Snyder, Conrad Grebel College.
Add to clipboard
Arnold Snyder, Conrad Grebel College.
Arnold Ages, French Department.
Add to clipboard
Arnold Ages, French Department.
Arnie Dyck, Computer Science.
Add to clipboard
Arnie Dyck, Computer Science.
Arne Storjohann, Computer Science.
Add to clipboard
Arne Storjohann, Computer Science.
Army Navy Club donation to University of Waterloo United Way Fundraising drive presented to Helen Kilbride.
Add to clipboard
Army Navy Club donation to University of Waterloo United Way Fundraising drive presented to Helen Kilbride.
Arend Bonen, Kinesiology.
Add to clipboard
Arend Bonen, Kinesiology.
Arelene Sleno, St. Paul's University College.
Add to clipboard
Arelene Sleno, St. Paul's University College.
Areef Reza, Electrical and Computer Engineering.
Add to clipboard
Areef Reza, Electrical and Computer Engineering.
Architecture project.
Add to clipboard
Architecture project.
Architectural models of proposed Environmental Science building.
Add to clipboard
Architectural models of proposed Environmental Science building.
Archibald Sherbourne, Civil Engineering.
Add to clipboard
Archibald Sherbourne, Civil Engineering.
Anwarul Hasan, Electrical and Computer Engineering.
Add to clipboard
Anwarul Hasan, Electrical and Computer Engineering.
Anwar Hasan, Electrical and Computer Engineering.
Add to clipboard
Anwar Hasan, Electrical and Computer Engineering.
Anwar Hasan, Electrical and Computer Engineering.
Add to clipboard
Anwar Hasan, Electrical and Computer Engineering.
Antonio Fama, Spanish Department.
Add to clipboard
Antonio Fama, Spanish Department.
Anthony Vannelli, Electrical and Computer Engineering.
Add to clipboard
Anthony Vannelli, Electrical and Computer Engineering.
Anthony Vannelli, Electrical and Computer Engineering.
Add to clipboard
Anthony Vannelli, Electrical and Computer Engineering.
Annual report photos - Canadian Industrial Innovation Centre (CIIC) staff in working situations.
Add to clipboard
Annual report photos - Canadian Industrial Innovation Centre (CIIC) staff in working situations.
Annual Rene Descartes dinner.
Add to clipboard
Annual Rene Descartes dinner.
Annual Rene Descartes Dinner.
Add to clipboard
Annual Rene Descartes Dinner.
Annual Engineering Faculty Dinner - Alumni Awards.
Add to clipboard
Annual Engineering Faculty Dinner - Alumni Awards.
Annual Downey Tennisfest, group photo and events photos.
Add to clipboard
Annual Downey Tennisfest, group photo and events photos.
Annette Trudelle, Co-op Education.
Add to clipboard
Annette Trudelle, Co-op Education.
Annette Dietrich, Systems Design.
Add to clipboard
Annette Dietrich, Systems Design.
Annette Dandyk, Library office.
Add to clipboard
Annette Dandyk, Library office.
Annette Bryndza, Athletics.
Add to clipboard
Annette Bryndza, Athletics.
Anne-Marie Miraglia, French.
Add to clipboard
Anne-Marie Miraglia, French.
Anne Viviane Maus, French Studies.
Add to clipboard
Anne Viviane Maus, French Studies.
Anne Pidduck, Computer Science.
Add to clipboard
Anne Pidduck, Computer Science.
Anne Pidduck, Computer Science.
Add to clipboard
Anne Pidduck, Computer Science.
Anne MacMillan, Co-op Education.
Add to clipboard
Anne MacMillan, Co-op Education.
Anne Leis, SCRN [Sociobehavioural Cancer Research Network?].
Add to clipboard
Anne Leis, SCRN [Sociobehavioural Cancer Research Network?].
Anne Jenson, Co-op Education.
Add to clipboard
Anne Jenson, Co-op Education.
Anne Freemark, Co-op Education Coordinator.
Add to clipboard
Anne Freemark, Co-op Education Coordinator.
Anne Dagg, Independent Studies.
Add to clipboard
Anne Dagg, Independent Studies.
Anne Bieth, Co-op Education.
Add to clipboard
Anne Bieth, Co-op Education.
Anna Hrynczyszyn, St. Paul's University College.
Add to clipboard
Anna Hrynczyszyn, St. Paul's University College.
Ann Williams, Finance.
Add to clipboard
Ann Williams, Finance.
Ann Thompson, Renison College.
Add to clipboard
Ann Thompson, Renison College.
Ann Reed, Mature Student Services.
Add to clipboard
Ann Reed, Mature Student Services.
Ann Lynch, Co-op Education.
Add to clipboard
Ann Lynch, Co-op Education.
Ann Barrett, Arts.
Add to clipboard
Ann Barrett, Arts.
Anil Goel, Institute for Computer Research (ICR).
Add to clipboard
Anil Goel, Institute for Computer Research (ICR).
Anglican Synod Physical Activity Complex (PAC) setup.
Add to clipboard
Anglican Synod Physical Activity Complex (PAC) setup.
Angelo Graham, Safety Office.
Add to clipboard
Angelo Graham, Safety Office.
Angelina So, Chemistry.
Add to clipboard
Angelina So, Chemistry.
Angela Teertstra, Renison College, Stage 3.
Add to clipboard
Angela Teertstra, Renison College, Stage 3.